gdzie na walentynki w europie

Serduszka, kolor czerwony, cholernie drogie kwiaty, zapełnione sale kinowe i restauracje. Z tym mi się kojarzą walentynki. A gdyby tak uciec od sztampowego spędzania święta zakochanych i zabrać swoją drugą połówkę w podróż?

Gdzie na walentynki w Europie: Paryż

gdzie na walentynik

Bardziej sztampowo być nie może, prawda? Jednak Paryż (mimo, ze moim ulubionym miastem nie jest) ma w sobie 'to coś’. Najbardziej romantyczne rzeczy do zrobienia w Paryżu? Na pewno kolacja na Wieży Eiffela z piękną panoramą miasta, spacer Pont des Arts, gdzie kochankowie mieli kiedyś zwyczaj zawieszać kłódki nierozerwalnej miłości, wrzucając kluczyki do Sekwany. Romantyczny wieczór można spędzić też w jednej z małych tradycyjnych knajpek na Montmartrze lub podczas rejsu Sekwaną.

Gdzie na walentynki w Europie : Wenecja

gdzie na walentynki

Rejs gondolą w blasku zachodzącego słońca? Chyba nie ma bardziej romantycznego obrazka (no, może poza oświadczynami pod wieżą Eiffela). Poza obowiązkowym punktem warto pocałować się na moście westchnień i zjeść romantyczną kolację w jednej z kawiarni na placu św. Marka.

Aby odpocząć od tłumów na głównej wyspie, warto odwiedzić Murano i Burano.

W tym roku karnawał w Wenecji zaczyna się 16.2.19, można więc warto się zastanowić nad przedłożeniem pobytu.

Gdzie na walentynki w Europie : Amsterdam

gdzie na walentynki

Czyli o miłości trochę inaczej (albo tej trochę innej). Bo Amsterdam to szalone miasto. Amatorzy ciekawych wrażeń docenią Ulicę Czerwonych Latarni i amsterdamski Moulin Rouge. Lubiący klasykę mogą udać się w rejs po miejskich kanałach. Zainteresowani nauką odnajdą się w  Micropii (pierwszym na świecie muzeum mikrobów), gdzie specjalny Kiss-o-meter zmierzy, ile tych niewidzialnych żyjątek wymieniliście podczas pocałunku. W „kaplicy” Wed & Walk można wziąć ślub bez przysięgi małżeńskiej – na jeden dzień. Potem można bez konsekwencji zrzucić słodkie więzy lub przeciwnie – polubić je. A kto obejmie ukochaną osobę na moście zwodzonym Magere Brug, może być pewien, że jego miłość będzie trwać wiecznie. 

Gdzie na walentynki w Europie : Praga

gdzie na walentynki

Mój osobisty faworyt. Obowiązkowy spacer po uliczkach Małej Strany (i obiad w jednej z tamtejszych knajpek), posłuchanie Beatlesów pod ścianą Lennona, i zawieszenie kłódki na moście Karola (tak, my tez powiesiliśmy swoją). A wieczorem… Piwne SPA. Wielka wanna pełna gorącej wody oraz mieszanki słodu, chmielu i drożdży z początkowych faz warzenia Do tego piwo w ilościach nielimitowanych 🙂

praga walentynki

Gdzie na walentynki w Europie : Wiedeń

wiedeń walentynki

Spacer romantycznymi uliczkami starego miasta, przechadzka po ogrodach SchoonBrunn (albo nawet odwiedzenie całego kompleksu pałacowego). Wieczorna kolacja w jednej z uroczych kawiarni, degustacja tortu Sachera i pysznego wina.

Bardziej rozrywkowa wersja? Wizyta w krzywym domu i pocałunek na szczycie diabelskiego młyna 🙂

Gdzie na walentynki w Europie : Budapeszt

 Mimo, że połowie lutego miasto może być dość chłodne, jednak kolacja z kieliszkiem Tokaju czy relaks w jednej z popularnych w regionie łaźni, rozgrzeją zmarznięte kości.

Poza tym w mieście jest co robić! pełno zabytków po obu stronach Dunaju, urokliwe knajpki oraz ruin bary, a także pyszne jedzenie sprawią, że dosłownie zakochacie się w tym mieście! (więcej o atrakcjach w Budapeszcie znajdziecie pod tym linkiem)

Wieczorem wybierzcie się na spacer brzegiem Dunaju – romantyczna atmosfera gwarantowana!

Jakie inne miejsca dodalibyście do tej listy?