Jarmark Bożonarodzeniowy Warszawa 2019  tradycyjnie zagościł na Międzymurzu Starego Miasta w Warszawie. Jeden z najpiękniejszych polskich jarmarków rozpoczął się pod koniec listopada. Od 23 listopada na warszawskiej starówce, tuż obok kolumny Zygmunta znajduje się Jarmark Rzemiosłem Zdobiony. To chyba jeden z najwcześniej otwartych tegorocznych jarmarków świątecznych, bowiem większość otwiera się na początku grudnia.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy  Warszawa 2019

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

Mimo, że tradycja jarmarków świątecznych nieodzownie kojarzy nam się z Europą zachodnią (głównie z Berlinem i Wiedniem), od kilku lat popularność tego wydarzenia rośnie w Polsce. Najpopularniejszym warszawskim jest Jarmark Rzemiosłem Zdobiony zlokalizowany na warszawskiej starówce. Mniejsze ilości straganów pojawiają się przed galeriami handlowymi (m. in. Złote Tarasy, Arkadia, Wola Park).

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Warszawa 2019 – Zakupy

wyroby drewniane

Warszawski jarmark bożonarodzeniowy  to okazja do podziwiania wyrobów rzemieślniczych wykonanych przez polskich i zagranicznych artystów (wyroby drewniane, ozdoby świąteczne, czapki, szalki, rękawiczki i wiele innych).

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Warszawa 2019 – Jedzenie

rękodzieło

Będzie można również spróbować tradycyjnych świątecznych przysmaków z Polski i z Europy. Aromatyczne grzane wino i gorąca czekolada, wędliny litewskie, turecka chałwa, kurtosz węgierski oraz naleśniki to tylko niektóre z przysmaków, których będzie można spróbować. Bez względu na kulinarne upodobania z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

 

 

Atrakcje

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

Jarmark to nie tylko miejsce dla dorosłych! Organizatorzy postanowili przygotować również wiele atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach ceramicznych, wysłać list do Świętego Mikołaja oraz  obejrzeć pokaz tradycyjnego kowalstwa. Ci, którzy byli grzeczni przy odrobinie szczęścia mogą spotkać „prawdziwego” Świętego Mikołaja 🙂

grzane wino

Jarmark Świąteczny jest świetną okazją, aby przyjemnie spędzić czas w gronie przyjaciół oraz rodziny. Świąteczna atmosfera pozwoli chociaż na chwilę oderwać się od codziennych spraw. Jarmark to także świetna okazja na zakup niecodziennych prezentów świątecznych dla najbliższych.

rękodzieło warszawa

 

Lokalizacja: 

międzymurze Jana Zachwatowicza
05-077 Warszawa

Czas trwania:

 23.11.2019-  6.01.2020

Godziny otwarcia:

  • Niedziela – czwartek : 11:00 – 20:00
  • Piątek – sobota: 11:00 – 21:30