Mimo, że jesteśmy tradycjonalistami, i zamiast GPSa wybieramy papierową mapę a zamiast translatora posiłkujemy się „rozmówkami”, przychodzi taka chwila, kiedy trzeba przeprosić się z nowinkami technicznymi i sięgnąć po aplikacje podróżnicze. Smartfon to taki szwajcarski scyzoryk, za którego pomocą można zrobić niemal wszystko – nie tylko przetłumaczyć dziwnie brzmiący wyraz czy zlokalizować się w jakiejś małej uliczce, ale także zabookować lot, znaleźć nocleg, spotkać się z ludźmi czy podzielić informacjami i zdjęciami z najbliższymi.
Oto najlepsze aplikacje podróżnicze na Androida, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w bagażu* 😉
Table of Contents
1. Aplikacje podróżnicze : Momondo
Jak dla mnie najlepsza wyszukiwarka lotów (a także hoteli i wynajmu transportu). Pozwala znaleźć najlepsze oferty , pokazując, jak wybrane przez nas daty podróży mają się do cen w innych okresach czasowych. Apka ma przejrzysty interfejs, a także nie magazynuje ciasteczek (co nie powoduje wzrostu ceny za każdym wyszukiwaniem danej destynacji).
Momondo pobierzecie klikając w link poniżej:
https://app.adjust.com/v9tcceq_5sc1up0?adgroup=2120.
2. Aplikacje podróżnicze : Packpoint
Ekscytacja podróżą zaczyna się na długo przed wejściem do samolotu. Przeglądanie przewodników, poszukiwanie ciekawych miejsc, sprawdzanie warunków i… pakowanie. To właśnie ono spędza podróżnym sen z powiek. Bo pakowanie to trudna sztuka – sami się o tym przekonaliśmy (szczególnie wtedy, kiedy pakowaliśmy plecaki do Wietnamu) . dlatego Packpoint jest apką obowiązkową. Wystarczy wybrać płeć, datę, kierunek i zaznaczyć odpowiednie aktywności a aplikacja sama przygotuje nam listę niezbędnych rzeczy.
3. Aplikacje podróżnicze : Booking
Niezawodna wyszukiwarka noclegów na całym świecie. Pozwala znaleźć idealne miejsce do spania, uwzględniająca wszystkie nasze preferencje. Otrzymane wyniki możemy sortować wg ceny, lokalizacji czy opinii innych podróżnych. Plusem aplikacji jest bezproblemowa modyfikacja lub odwołanie rezerwacji. Często korzystamy z niej bookując noclegi na ostatnią chwile (tuż przed wylotem, albo nawet zaraz po wylądowaniu).
4. Couchsurfing
Budżetowa wersja Bookingu, czyli noclegi za darmo. Wystarczy zaleźć odpowiadającą nam osobę, napisać prośbę, i jeżeli 'zaiskrzy’ dana osóbka udostępni nam pokój/łóżko/kawałek podłogi w swoim własnym mieszkaniu. Ponadto korzystanie z Couchsurfingu pozwala poznać nowych ludzi i tradycje lokalsów, a przecież o to chodzi w tym całym podróżowaniu!
5. Aplikacje podróżnicze : iPolak n
Informacje (adres, telefon, nazwisko ambasadora) o wszystkich ambasadach Polski na świecie. Do tego przy każdym państwie informacje o wizach, przepisach celnych itd. Przydatne szczególnie, jeśli ktoś dużo podróżuje, i nie ma czasu na bieżąco sprawdzić regulacji prawnych obowiązujących w danym państwie.
6. Maps.me na
Wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach za granicą, sięgasz po telefon, wchodzisz w ustawienia i niechętnie włączasz roaming danych. Sytuacja podbramkowa, inaczej się nie da. Tak było i u nas, póki nie zapoznaliśmy się z MAPS.ME, które działają offline. Pamiętajcie jednak o konieczności wcześniejszego pobrania interesującego nas wycinka mapy. Maps.me działa świetnie – nawet w szczerym polu w Wietnamie 🙂
7. XE
XE to prosta aplikacja służąca do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Proste i wygodne w obsłudze, działa również w trybie offline.
8. Rome2Rio
Podczas podróży po całym świecie planowanie trasy może być nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku poruszania się w obrębie jednego miasta. Jeśli musisz dowiedzieć się, jak dostać się z A do B, Rome2Rio przyjdzie Ci z pomocą. Dzięki informacjom o trasach z ponad 4700 operatorów transportowych w ponad 158 krajach, aplikacja wyświetli na bieżąco opcje lotu, pociągu, autobusu, promów i oraz samochodów z szacowanymi godzinami podróży i cenami.
9. Aplikacje podróżnicze : Around me
Aplikacja wyświetla naszą lokalizację oraz pokazuje najbliższe banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele, kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi. Przydatna, kiedy poszukujesz rozrywki a także wtedy, kiedy konieczna jest konsultacja lekarska lub wizyta na komisariacie. Podobnie działa także Facebook Local
10. My Wallet
aplikacje podróżnicze
Wiadomym jest, że w podróży bagaż mamy ograniczony, a więc zabieranie ze sobą notatnika, w którym prowadzone będą bilanse naszej podroży, nie jest nam na rękę. My Wallet to wirtualny manager wydatków – wystarczy wprowadzić do aplikacji informacje na temat tego, ile wydałeś i co kupiłeś. Wszystko będzie się automatycznie sumować.
Wszystko zainstalowane? Jesteś więc gotowy. Teraz wyruszaj i odkrywaj nowe tereny (nie zapomnij przysłać mamie pocztówki)!
*w poście pominięte zostały aplikacje fabrycznie zainstalowane na smartfonach, takie jak pogoda i tłumacz, oraz wszystkie social media.
Planujesz zarezerwować wyjazd dla większej ilości osób? Sprawdź, jak to zrobić najlepiej!