Najlepsze aplikacje dla podróżników – top 10

Mimo, że jesteśmy tardycjonalistami, i zamiast GPSa wybieramy papierową mapę a zamiast translatora posiłkujemy się „rozmówkami”, przychodzi taka chwila, kiedy trzeba przeprosić się z nowinkami technicznymi i sięgnąć po telefon. Smartfon to taki szwajcarski scyzoryk, za ktorego pomoca mozna zrobić niemal wszytsko – nie tylko przetłumaczyć dziwnie brzmiący wyraz czy  zlokalizować się w jakiejś małej uliczce, ale także zabookowac lot, znaleźć nocleg, spotkać się z ludźmi czy podzielić informacjami i zdjęciami z najbliższymi.

Oto najlepsze aplikacje  na Androida, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w bagażu* 😉

 

 

       1. Hooper

Tym, co wyróżnia Hopper w odróżnieniu od innych aplikacji do rezerwacji lotniczych, takich jak Skyscanner czy Cheapflights, jest fakt, że ta aplikacja nie tylko pozwala  zarezerwować loty w telefonie ale także informuje, kiedy to zrobić, jak uzyskać najlepszą cenę i największe oszczędności. Po przeszukaniu lotu aplikacja umożliwia Ci zorientować się, czy czekać lub kupić. Jeśli najlepiej poczekać, wyśle Ci powiadomienie o momencie obniżenia ceny. Aplikacja może to zrobić dzięki archiwum bilionów cen lotów, co według jego twórców daje prognozy 95% dokładności.

Chcesz poznać więcej sposobów na tanie podróżowanie, kliknij 🙂

       2. Packpoint

aplikacje dla podróżników

Ekscytacja podróżą zaczyna się na długo przed wejściem do samolotu. Przeglądanie przewodników, poszukiwanie ciekawych miejsc, sprawdzanie warunków i… pakowanie. To właśnie ono spędza podróżnym sen z powiek. Bo pakowanie to trudna sztuka – sami się o tym przekonaliśmy. dlatego Packpoint jest apką obowiązkową. Wystarczy wybrać płeć, datę, kierunek i zaznaczyć odpowiednie aktywności a aplikacja sama przygotuje nam listę niezbędnych rzeczy.

       3. Booking

aplikacje dla podróżników

Niezawodna wyszukiwarka noclegów na całym świecie. Pozwala znaleźć idealne miejsce do spania, uwzględniająca wszystkie nasze preferencje.  Otrzymane wyniki możemy sortować wg ceny, lokalizacji czy opinii innych podróżnych. Plusem aplikacji jest bezproblemowa modyfikacja lub odwołanie rezerwacji.

z     4. Couchsurfing

aplikacje dla podróżników

 

Budżetowa wersja Bookingu, czyli noclegi za darmo. Wystarczy zaleźć odpowiadającą nam osobę, napisać prośbę, i jeżeli ‚zaiskrzy’ dana osóbka udostępni nam pokój/łóżko/kawałek podłogi w swoim własnym mieszkaniu. Ponadto korzystanie z Couchsurfingu pozwala poznać nowych ludzi i tradycje lokalsów, a przecież o to chodzi w tym całym podróżowaniu!

 

      5. iPolak

aplikacje dla podróżników

Informacje (adres, telefon, nazwisko ambasadora) o wszystkich ambasadach Polski na świecie. Do tego przy każdym państwie informacje o wizach, przepisach celnych itd. Przydatne szczególnie, jeśli ktoś dużo podróżuje, i nie ma zcasu na biezaco sprawdzić regulacji prawnych obowiązujących w danym państwie.

 

       6. Maps.me

aplikacje dla podróżników

Wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach za granicą, sięgasz po telefon, wchodzisz w ustawienia i niechętnie włączasz roaming danych. Sytuacja podbramkowa, inaczej się nie da. Tak było i u nas, póki nie zapoznaliśmy się z MAPS.ME, które działają offline. Pamiętajcie jednak o konieczności wcześniejszego pobrania interesującego nas wycinka mapy.

 

       7.  XE

aplikacje dla podróżników

XE to prosta aplikacja służąca do przeliczania  walut i śledzenia ich kursów. Proste i wygodne w obsłudze, dziala również w trybie offline.

 

       8. Rome2Rio

aplikacje dla podróżników

Podczas podróży po całym świecie planowanie trasy może być nieco bardziej skomplikowane niż w przyapdku poruszania się w obrębie jednego miasta. Jeśli musisz dowiedzieć się, jak dostać się z A do B, Rome2Rio przyjdzie Ci z pomocą. Dzięki informacjom o trasach z ponad 4700 operatorów transportowych w ponad 158 krajach, aplikacja wyświetli na bieżąco opcje lotu, pociągu, autobusu, promów i oraz samochodów z szacowanymi godzinami podróży i cenami.

 

       9. Around me

aplikacje dla podróżników

Aplikacja wyświetla naszą lokalizację oraz  pokazuje najbliższe banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele, kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi. Przydatna, kiedy poszukujesz rozrywki a także wtedy, kiedy konieczna jest konsultacja lekarska lub wizyta na komisariacie.

 

       10. My Wallet

aplikacje dla podróżników

 

Wiadomym jest, że w podróży bagaż mamy ograniczony, a  więc zabieranie ze sobą notatnika, w którym prowadzone będą bilanse naszej podroży, nie jest nam na rękę. My Wallet to wirtualny manager wydatków – wystarczy wprowadzić do aplikacji informacje na temat tego, ile wydałeś i co kupiłeś. Wszystko będzie się automatycznie sumować.

 

 

Wszystko zainstalowane? Jesteś więc gotowy. Teraz wyruszaj i odkrywaj nowe tereny (nie zapomnij przysłać mamie pocztówki)!

 

*w poście pominięte zostały aplikacje fabrycznie zainstalowane na smartfonach, takie jak pogoda i tłumacz, oraz wszystkie social media.

Comments

 1. Marta

  Nie używam wszystkich opisanych aplikacji, ale je znam, natomiast nie wyobrażam już sobie życia bez GPSa. 🙂

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
   followyourmap

   Nam mpas.me nie raz uratowało cztery litery w Wietnamie! Bardzo przydatna i działająca bez zarzutów aplikacja!

 2. Joanna

  Znam tylko jedną z podanych – Booking. Widzę jednak, że jest wiele innych i przydatnych aplikacji. Bardzo pomocne w podróżowaniu i organizacji.

 3. PaniKierowniczka.pl

  Ładny pakiet na podróże. Sama korzystałam jedynie z iPolak i booking, ale czas poszerzyć apki na wyjazd. U Ciebie praktyczne porady, a u mnie trochę o podróżach pod kątem poznawczym.

 4. Danka

  Ciekawe aplikację, muszę się z nimi bardziej zapoznać. Myślę, że będą przydatne w podroży. Korzystam jedynie z dwóch na razie.

 5. Pomysłowa

  Bardzo podoba mi się druga aplikacja 🙂 Pakowanie to jakiś koszmar. I wyobrażam sobie jeszcze aplikację, która spakuje się za mnie, nawet zdalnie, gdy ja jeszcze jestem w pracy i wiem już, że po powrocie mam 5 minut, żeby zabrać rzeczy i biec na dworzec. Klikam „Spakuj mnie do Warszawy” i aplikacja pakuje, a ja wracam sobie po pracy do domu, zabieram rzeczy i spokojnie idę na dworzec… Byłoby fajnie 🙂

  1. Olga

   Mi marzy się coś podobnego! fana była by jeszcze opcja kompresji poszczególnych elementów, aby zajmowały mniej miejsca 🙂

 6. Anka

  Super wpis. My korzystamy z map tradycyjnych, ale i smartfonowe aplikacje ie są nam obce 🙂 Zresztą pisałam o kilku takich, które pomagają w ciekawy sposób zwiedzić Kraków – moje rodzinne miasto. Z tych wymienionych przez Was nie wszystkie znałam. Chętnie przyglądnę się im bliżej 🙂

 7. Bartłomiej

  Osobiście jeżdżąc w różne miejsca, nie ukrywam, że zdarzyło mi się korzystać z Map Google. Szczególnie jeżeli było to nowe miejsce, to przydawało się, aby łatwo trafić i nie błądzić 🙂

 8. Lidia

  Do tej pory korzystałam tylko z Booking.com, natomiast Couchsurfing wydaje się super opcją, muszę kiedyś skorzystać, a może się uda 😀

  1. Krzysiek

   Naprawdę warto. można trafić na naprawdę ciekawych ludzi. No i nie ma to jak poznać lokalny dom od środka

  1. Krzysiek

   Tak, to właśnie wielka zaleta tej aplikacji. Działa ona bez internetu. Trzeba tylko wcześniej pobrać mapę danego regionu.

 9. mrs Calluna

  Booking mi mocno podpadło w tym roku. Dało bonus na wyjazd z mojego polecenia, a nie chce go wypłacić od sierpnia. Bardzo nieuczciwie, szczególnie, że to nie dla mnie było, a dla kogoś z mojego polecenia.

  1. Olga

   nam booing kilka razy pokazła zły adres lub złą lokalizację hotelu, ale mimo wszystko – apka jest przydatna, kioedy tzreba znaleźć nocleg ‚na już’.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *