La Boqueria – kulinarne serce Barcelony

La Boqueria – kulinarne serce Barcelony

06/04/2018 78 By Krzysiek

Mercat de Sant Josep de la Boqueria – bo tak brzmi pełna nazwa, to tętniący życiem, zniewalający zapachem i rążacy w oczy ilością żywych kolorów targ zlokalizowany przy najpopularniejszej barcelońskiej ulicy – La Rambla. Codziennie tłumy turystów i lokalnej ludności rozkoszują się świeżymi koktajlami, owocami morza i innymi przysmakami.

La Boqueria – Historia la boqueria barcelona

 

Pierwsza wzmianka na temat La Boqueria pochodzi z 1217 roku kiedy bazar służył jako targowisko, na którym sprzedawano mięso oraz jego przetwory. Od 1470 r. bazar nazywał się Mercat Bornet jednakże w 1794 roku zmienionego jego nazwę na Mercat de la Palla. La Boqueria pełniła funkcję pomocniczą, mającą odciążyć główne targowisko – Plaça Nova.

Na początku XIX wieku wraz z rozwojem handlu na La Rambla zwiększył się również obrót towarami na La Boqueria, co poskutkowało zbudowaniem w tym miejscu hali targowej z prawdziwego zdarzenia.

 

La Boqueria – obecnie la boqueria barcelona

 

Obecnie bazar La Boqueria jest jednym z największych miejsc handlowych w Barcelonie, a także jedną z atrakcji turystycznych Barcelony. Handluje się tu rybami i owocami morza, mięsem i wędlinami, warzywami i owocami, w tym ich przetworami, przyprawami itp.

Bazar podzielony jest na sektory, w których można nabyć poszczególne produkty. Dla Olgi rewelacją były mrożone shake’i oraz owoce pokrojone w drobne kawałki i gotowe do spożycia.

Ja nie odpuściłem sobie owoców morza, choć było tam również wiele mięsnych przekąsek.

Z każdej podroży obowiązkowo przywozimy lokalne przyprawy, które w domowym zaciszu wykorzystujemy do odtworzenia smaków, poznanych w odwiedzonych krajach. (co prawda, nie zawsze nam to wychodzi, tak jak w przypadku paelli, no ale….).

Tych, co lubią osładzać sobie życie, ucieszy alejka ze słodyczami. Ciastka, czekoladki, żelki i lody w kilkudziesięciu odsłonach ucieszą nawet najbardziej wybrednych 🙂

Poza tradycyjna kuchnią, dla fanów jedzenia bezmięsnego czekają wegetariańskie i wegańskie fast foody i wariacje na temat lokalnych dań.

Niestety bazar jest zdominowany przez mięso 🙂

La Boqueria informacje praktyczne la

Adres:

  • La Rambla 91
  • 08001 Barcelona

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek – sobota 8:00-20:00
  • Niedziela – nieczynne

Oficjalna strona Internetowa:

  • http://www.boqueria.barcelona/home