Najlepsze aplikacje dla podróżników – TOP 10

Mimo, że jesteśmy tradycjonalistami, i zamiast GPSa wybieramy papierową mapę a zamiast translatora posiłkujemy się „rozmówkami”, przychodzi taka chwila, kiedy trzeba przeprosić się z nowinkami technicznymi i sięgnąć po telefon. Smartfon to taki szwajcarski scyzoryk, za którego pomocą można zrobić niemal wszystko – nie tylko przetłumaczyć dziwnie brzmiący wyraz czy zlokalizować się w jakiejś małej uliczce, ale także zabookować lot, znaleźć nocleg, spotkać się z ludźmi czy podzielić informacjami i zdjęciami z najbliższymi.

Oto najlepsze aplikacje na Androida, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w bagażu* 😉

1. Hooper najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników
Tym, co wyróżnia Hopper w odróżnieniu od innych aplikacji do rezerwacji lotniczych, takich jak Skyscanner czy Cheapflights, jest fakt, że ta aplikacja nie tylko pozwala zarezerwować loty w telefonie ale także informuje, kiedy to zrobić, jak uzyskać najlepszą cenę i największe oszczędności. Po przeszukaniu lotu aplikacja umożliwia Ci zorientować się, czy czekać lub kupić. Jeśli najlepiej poczekać, wyśle Ci powiadomienie o momencie obniżenia ceny. Aplikacja może to zrobić dzięki archiwum bilionów cen lotów, co według jego twórców daje prognozy 95% dokładności.

2. Packpoint najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników
Ekscytacja podróżą zaczyna się na długo przed wejściem do samolotu. Przeglądanie przewodników, poszukiwanie ciekawych miejsc, sprawdzanie warunków i… pakowanie. To właśnie ono spędza podróżnym sen z powiek. Bo pakowanie to trudna sztuka – sami się o tym przekonaliśmy. dlatego Packpoint jest apką obowiązkową. Wystarczy wybrać płeć, datę, kierunek i zaznaczyć odpowiednie aktywności a aplikacja sama przygotuje nam listę niezbędnych rzeczy.

3. Booking najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Niezawodna wyszukiwarka noclegów na całym świecie. Pozwala znaleźć idealne miejsce do spania, uwzględniająca wszystkie nasze preferencje. Otrzymane wyniki możemy sortować wg ceny, lokalizacji czy opinii innych podróżnych. Plusem aplikacji jest bezproblemowa modyfikacja lub odwołanie rezerwacji.

4. Couchsurfing najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Budżetowa wersja Bookingu, czyli noclegi za darmo. Wystarczy zaleźć odpowiadającą nam osobę, napisać prośbę, i jeżeli ‚zaiskrzy’ dana osóbka udostępni nam pokój/łóżko/kawałek podłogi w swoim własnym mieszkaniu. Ponadto korzystanie z Couchsurfingu pozwala poznać nowych ludzi i tradycje lokalsów, a przecież o to chodzi w tym całym podróżowaniu!

5. iPolak najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Informacje (adres, telefon, nazwisko ambasadora) o wszystkich ambasadach Polski na świecie. Do tego przy każdym państwie informacje o wizach, przepisach celnych itd. Przydatne szczególnie, jeśli ktoś dużo podróżuje, i nie ma casu na bieżąco sprawdzić regulacji prawnych obowiązujących w danym państwie.

6. Maps.me najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach za granicą, sięgasz po telefon, wchodzisz w ustawienia i niechętnie włączasz roaming danych. Sytuacja podbramkowa, inaczej się nie da. Tak było i u nas, póki nie zapoznaliśmy się z MAPS.ME, które działają offline. Pamiętajcie jednak o konieczności wcześniejszego pobrania interesującego nas wycinka mapy.

7. XE

aplikacje dla podróżników

XE to prosta aplikacja służąca do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Proste i wygodne w obsłudze, działa również w trybie offline.

8. Rome2Rio najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Podczas podróży po całym świecie planowanie trasy może być nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku poruszania się w obrębie jednego miasta. Jeśli musisz dowiedzieć się, jak dostać się z A do B, Rome2Rio przyjdzie Ci z pomocą. Dzięki informacjom o trasach z ponad 4700 operatorów transportowych w ponad 158 krajach, aplikacja wyświetli na bieżąco opcje lotu, pociągu, autobusu, promów i oraz samochodów z szacowanymi godzinami podróży i cenami.

9. Around me najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Aplikacja wyświetla naszą lokalizację oraz pokazuje najbliższe banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele, kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi. Przydatna, kiedy poszukujesz rozrywki a także wtedy, kiedy konieczna jest konsultacja lekarska lub wizyta na komisariacie.

10. My Wallet najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Wiadomym jest, że w podróży bagaż mamy ograniczony, a więc zabieranie ze sobą notatnika, w którym prowadzone będą bilanse naszej podroży, nie jest nam na rękę. My Wallet to wirtualny manager wydatków – wystarczy wprowadzić do aplikacji informacje na temat tego, ile wydałeś i co kupiłeś. Wszystko będzie się automatycznie sumować.

Wszystko zainstalowane? Jesteś więc gotowy. Teraz wyruszaj i odkrywaj nowe tereny (nie zapomnij przysłać mamie pocztówki)!

*w poście pominięte zostały aplikacje fabrycznie zainstalowane na smartfonach, takie jak pogoda i tłumacz, oraz wszystkie social media.

41 myśli na temat “Najlepsze aplikacje dla podróżników – TOP 10

 1. 3 z wymienionych aplikacji będą dla mnie prawdziwym wybawieniem 🙂
  Żałuję, że o Hooper i Packpoint nie słyszałam wcześniej, ale w tym roku też mi się przydadzą 😉

 2. Dzięki za namiary, w tym roku na pewno mi się przydarzą. Zrażony pogodą w Polsce, w tym roku postanowiłem wakacje spędzić poza granicami naszego kraju.

 3. Nawet nie mialam pojecia ze istnieje tak wiele swietnych aplikacji!
  Zaraz poszukam czy Hooper i Packpoint sa na ios ❤️ Bo wlasnie te dwie aplikacje najbardziej mnie zainteresowaly 😀

  versjada.blogspot.com

  1. U nas to zależy od typu wyjazdu. jeżeli jesteśmy w jednym mieście to booking i Couchsurfing są zbędne, ale jezeli podróżujemy po całym kraju, to te aplikacje sa bardzo przydatne w szukaniu noclegu na ostatni moment. Podobnie z przelicznikiem walut – z euro, dolara czy funta łatwo przeliczyć,a el ukraińskie hrywny io wietnamskie dongi to już wyższa matematyka.

 4. Unikam dużych ilości aplikacji jak ognia – staram się wybierać tylko te niezbędne. Kilka fajnych rzuciło mi się tu w oczy. Around me chyba najlepsza 🙂

 5. Couchsurfing bardzo ciekawa forma noclegów, kiedyś jak mieliśmy możliwości, to udostępnialiśmy pokój i było ciekawie, bo nie wszyscy znają angielski 🙂 Turysta dostał też śniadanie , wyspał się wykapał , było fajnie 🙂 Dobra okazja do nauki języków 🙂

 6. Packpoint ta aplikacja na pewno by się przydała dla mnie. zawsze jak się pakuję jestem niezadowolona, albo za dużo czegoś albo za mało…A jeszcze jak jest zmiana klimatu to w ogóle nie wiadomo co spakować.

 7. Z niektórych aplikacji już korzystam, inne wydają się bardzo ciekawe i przyjrzę im się lepiej 🙂 A odnośnie map – mapy google też już działaja on line na podobnej zasadzie, czyli pobraniu wcześniej fragmentu (np. całego kraju). To świetna opcja 🙂

 8. No proszę. Nie wiedziałam, że jest tyle aplikacji. My korzystamy na ogół z mapy i GPSa, ale warto wiedzieć, że i są inne możliwości. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 9. Nie wiedziałam o istnieniu żadnej z nich, a w zagranicznej podróży mogłyby mi się przydać 🙂 Zapisuję sobie ten wpis w zakładkach, jest naprawdę przydatny 🙂

Dodaj komentarz