fbpx
travel apps
Travel tips

Najlepsze aplikacje podróżnicze – TOP 10

Mimo, że jesteśmy tradycjonalistami, i zamiast GPSa wybieramy papierową mapę a zamiast translatora posiłkujemy się „rozmówkami”, przychodzi taka chwila, kiedy trzeba przeprosić się z nowinkami technicznymi i sięgnąć po telefon. Smartfon to taki szwajcarski scyzoryk, za którego pomocą można zrobić niemal wszystko – nie tylko przetłumaczyć dziwnie brzmiący wyraz czy zlokalizować się w jakiejś małej uliczce, ale także zabookować lot, znaleźć nocleg, spotkać się z ludźmi czy podzielić informacjami i zdjęciami z najbliższymi.

Oto najlepsze aplikacje na Androida, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i miejsce w bagażu* 😉

1. Aplikacje podróżnicze 2018: Hooper najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników
Tym, co wyróżnia Hopper w odróżnieniu od innych aplikacji do rezerwacji lotniczych, takich jak Skyscanner czy Cheapflights, jest fakt, że ta aplikacja nie tylko pozwala zarezerwować loty w telefonie ale także informuje, kiedy to zrobić, jak uzyskać najlepszą cenę i największe oszczędności. Po przeszukaniu lotu aplikacja umożliwia Ci zorientować się, czy czekać lub kupić. Jeśli najlepiej poczekać, wyśle Ci powiadomienie o momencie obniżenia ceny. Aplikacja może to zrobić dzięki archiwum bilionów cen lotów, co według jego twórców daje prognozy 95% dokładności.

2. Aplikacje podróżnicze 2018: Packpoint najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników
Ekscytacja podróżą zaczyna się na długo przed wejściem do samolotu. Przeglądanie przewodników, poszukiwanie ciekawych miejsc, sprawdzanie warunków i… pakowanie. To właśnie ono spędza podróżnym sen z powiek. Bo pakowanie to trudna sztuka – sami się o tym przekonaliśmy (szczególnie wtedy, kiedy pakowaliśmy plecaki do Wietnamu) . dlatego Packpoint jest apką obowiązkową. Wystarczy wybrać płeć, datę, kierunek i zaznaczyć odpowiednie aktywności a aplikacja sama przygotuje nam listę niezbędnych rzeczy.

3. Aplikacje podróżnicze 2018: Booking najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Niezawodna wyszukiwarka noclegów na całym świecie. Pozwala znaleźć idealne miejsce do spania, uwzględniająca wszystkie nasze preferencje. Otrzymane wyniki możemy sortować wg ceny, lokalizacji czy opinii innych podróżnych. Plusem aplikacji jest bezproblemowa modyfikacja lub odwołanie rezerwacji. Często korzystamy z niej bookując noclegi na ostatnią chwile (tuż przed wylotem, albo nawet zaraz po wylądowaniu).

4. Aplikacje podróżnicze 2018: Couchsurfing najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Budżetowa wersja Bookingu, czyli noclegi za darmo. Wystarczy zaleźć odpowiadającą nam osobę, napisać prośbę, i jeżeli ‚zaiskrzy’ dana osóbka udostępni nam pokój/łóżko/kawałek podłogi w swoim własnym mieszkaniu. Ponadto korzystanie z Couchsurfingu pozwala poznać nowych ludzi i tradycje lokalsów, a przecież o to chodzi w tym całym podróżowaniu!

5. Aplikacje podróżnicze 2018: iPolak n

aplikacje dla podróżników

Informacje (adres, telefon, nazwisko ambasadora) o wszystkich ambasadach Polski na świecie. Do tego przy każdym państwie informacje o wizach, przepisach celnych itd. Przydatne szczególnie, jeśli ktoś dużo podróżuje, i nie ma czasu na bieżąco sprawdzić regulacji prawnych obowiązujących w danym państwie.

6. Aplikacje podróżnicze 2018 : Maps.me naaplikacje dla podróżników

Wyobraź sobie, że jesteś na wakacjach za granicą, sięgasz po telefon, wchodzisz w ustawienia i niechętnie włączasz roaming danych. Sytuacja podbramkowa, inaczej się nie da. Tak było i u nas, póki nie zapoznaliśmy się z MAPS.ME, które działają offline. Pamiętajcie jednak o konieczności wcześniejszego pobrania interesującego nas wycinka mapy. Maps.me działa świetnie – nawet w szczerym polu w Wietnamie 🙂

7. Aplikacje podróżnicze 2018: XE

aplikacje dla podróżników

XE to prosta aplikacja służąca do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Proste i wygodne w obsłudze, działa również w trybie offline.

8. Aplikacje podróżnicze 2018: Rome2Rio 

aplikacje dla podróżników

Podczas podróży po całym świecie planowanie trasy może być nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku poruszania się w obrębie jednego miasta. Jeśli musisz dowiedzieć się, jak dostać się z A do B, Rome2Rio przyjdzie Ci z pomocą. Dzięki informacjom o trasach z ponad 4700 operatorów transportowych w ponad 158 krajach, aplikacja wyświetli na bieżąco opcje lotu, pociągu, autobusu, promów i oraz samochodów z szacowanymi godzinami podróży i cenami.

9. Aplikacje podróżnicze 2018 : Around me

aplikacje dla podróżników

Aplikacja wyświetla naszą lokalizację oraz pokazuje najbliższe banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele, kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi. Przydatna, kiedy poszukujesz rozrywki a także wtedy, kiedy konieczna jest konsultacja lekarska lub wizyta na komisariacie. Podobnie działa także Facebook Local

 

10. Aplikacje podróżnicze 2018: My Wallet najlepsze aplikacje dla podróżników

aplikacje dla podróżników

Wiadomym jest, że w podróży bagaż mamy ograniczony, a więc zabieranie ze sobą notatnika, w którym prowadzone będą bilanse naszej podroży, nie jest nam na rękę. My Wallet to wirtualny manager wydatków – wystarczy wprowadzić do aplikacji informacje na temat tego, ile wydałeś i co kupiłeś. Wszystko będzie się automatycznie sumować.

Wszystko zainstalowane? Jesteś więc gotowy. Teraz wyruszaj i odkrywaj nowe tereny (nie zapomnij przysłać mamie pocztówki)!

*w poście pominięte zostały aplikacje fabrycznie zainstalowane na smartfonach, takie jak pogoda i tłumacz, oraz wszystkie social media.

 

 

Więcej porad podróżniczych znajdziecie w zakładce ‚Trvael Tips

60 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »